close
تبلیغات در اینترنت
ژرفتر بیندیشیم برای ایرانی آباد ...
loading...

فروشگاه اینترنتی ایران سی ان

ژاپنكشوری است كه سرزمین بسیار محدودی دارد كه 80 درصد آن كوه‌هایی است كه مناسب كشاورزیو دامداری نیست اما دومین اقتصاد قدرتمند جهان پس از آمریكا را دارد. این كشور مانندیك كارخانه پهناور و شناوری می‌باشد كه مواد خام را از همه جهان وارد كرده و به صورتمحصولات پیشرفته صادر می‌كند.مثالبعدی سویس است. كشوری كه اصلاً كاكائو در آن به عمل نمی‌آید اما بهترین شكلات‌های جهانرا تولید و صادر می‌كند. در سرزمین كوچك و سرد سویس كه تنها در چهار ماه سال می‌توانكشاورزی و دامداری انجام داد، بهترین لبنیات (پنیر) دنیا تولید…

ژرفتر بیندیشیم برای ایرانی آباد ...

ژاپنكشوری است كه سرزمین بسیار محدودی دارد كه 80 درصد آن كوه‌هایی است كه مناسب كشاورزیو دامداری نیست اما دومین اقتصاد قدرتمند جهان پس از آمریكا را دارد. این كشور مانندیك كارخانه پهناور و شناوری می‌باشد كه مواد خام را از همه جهان وارد كرده و به صورتمحصولات پیشرفته صادر می‌كند.

مثالبعدی سویس است. كشوری كه اصلاً كاكائو در آن به عمل نمی‌آید اما بهترین شكلات‌های جهانرا تولید و صادر می‌كند. در سرزمین كوچك و سرد سویس كه تنها در چهار ماه سال می‌توانكشاورزی و دامداری انجام داد، بهترین لبنیات (پنیر) دنیا تولید می‌شود. سویسكشوری است كه به امنیت، نظم و سختكوشی مشهور است و به همین خاطر به گاوصندوق دنیا مشهورشده‌است (بانك‌های سویس).

افرادعالیرتبه‌ای كه از كشورهای ثروتمند با همپایان خود در كشورهای فقیر برخورد دارند برایما مشخص می‌كنند كه سطح هوش  و فهم نیز تفاوتقابل توجهی در این میان ندارد.

نژادو رنگ پوست نیز مهم نیستند زیرا مهاجرانی كه در كشور خود برچسب تنبلی می‌گیرند ، دركشورهای اروپایی ، به نیروهایی مولد تبدیل می‌شوند.

پس تفاوتدر چیست؟

تفاوتدر رفتارهایی است كه در طول سال‌ها، فرهنگ و دانش نام گرفته است.

وقتیكه رفتارهای مردم كشورهای پیشرفته و ثروتمند را تحلیل می‌كنیم متوجه می‌شویم كه اكثریتغالب آنها از اصول زیر در زندگی خود پیروی می‌كنند:

1) اخلاقبه عنوان اصل پایه
2) وحدت
3) مسئولیت پذیری
4) احترام به قانون و مقررات
5) احترام به حقوق شهروندان دیگر

6) عشقبه كار
7) تحمل سختی‌ها به منظور سرمایه‌گذاریروی آینده
8) میل به ارائه كارهای برتر و فوق‌العاده
9) نظم‌پذیری و  ...

امادر كشورهای فقیر تنها عده قلیلی از مردم از این اصول پیروی می‌كنند ، آن هم با تحملهزینه های گزاف در زندگی شخصی و اجتماعی.

ما ایرانیانفقیر هستیم نه به این خاطر كه منابع طبیعی نداریم؛ كم استعدادیم و یا اینكه مقدر شدهاست كه همواره چنین باشیم بلکه ما فقیر هستیم برای اینكه رفتارمان ، چنینفرجامی را  سبب ساز شده‌است .

 رفتارمان چنین است چون شرایط نهادی لازم جهت آموختنو رعایت اصول فوق كه توسط كشورهای پیشرفته شناسایی شده‌است در طول تاریخ ، در كشورمانوجود نداشته است.

پس ژرفتربیاندیشیم كه چگونه می توان به تدریج شرایط نهادی را بگونه ای دستخوش تغییر ساخت كهبتوانیم بدون تحمل هزینه های طاقت فرسا ، آن اصول را پذیرفته و به آنها پایبند بمانیم.

اگرشما این نامه را برای دیگران نفرستید ، اتفاقی برای شما نمی‌افتد. گربه شما نمی‌میرد،از محل كارتان اخراج نمی‌شوید، هفت سال بدبختی بر سرتان آوار نمی‌شود و مریض هم نخواهیدشد.

بلكهتنها مجبور هستید ، به وضع موجود بسنده كرده و رویای شیرین زندگی در ایرانی آباد رافراموش كنید.

امااگر میهن خود را دوست دارید ، این پیغام را به گردش بیاندازید تا شاید تعداد بیشتریاز هموطنانمان ، مانند شما به آن بیاندیشند ، مساله را بفهمند، تغییرات را ایجاد كردهو در بستر آن عمل كنند ، بگونه ای كه در مجموع نفع همگان در آن باشد.

مطمئنباشید كه با اندیشیدن به این موضوع اولین گام را در راه اعتلاء و آبادانی ایرانعزیز برداشته اید.
احمد بذرافشان بازديد : 77 دوشنبه 2 مرداد 1391 زمان : 18:40: نظرات ()
ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبليغات